Uudised

Alguse sai uus sari Elva Epic

30. juulil toimus uue sarja Elva Epic avavõistlus #1 "Tagurpidi". Rada tuli tavamänguks rangelt sulgeda, sest kettaid lennutati vastupidises suunas.

ELWA CHALLENGE

7/30/20232 min read

Elva rajal on ikka ja jälle proovitud erinevaid asetusi uute ideede katsetamiseks ja aeg-ajalt on toimunud ka lõbusaid ülekorvimänge. Uue hullumeelse idee lisandudes tekkis mõte koondada need omaette sarja Elva Epic.

Esimese ametliku võistlusena pandi rada jooksma tagurpidi. Alustada sai 18nda korvi fairway'lt ja mängida originaal 17ndasse korvi, sealt edasi 16ndasse korvi ja nõnda edasi.

Avatud oli kolm divisjoni – eliit, edasijõudnud ja naised. Auhindu jagati iga divisjoni esikolmikule, eliidis teenisid need omale Markus Saarepuu -9, Kristo Raik -7, Siim Sinikalda -7. Ümbermängimine teisele ja kolmandale kohale toimus Siimu, Kristo ja Meelis Siimsoni vahel, see oli pinev ja täis ootamatusi.

Alustasime asetuse 18ndalt korvilt ehk 1. tiialalt 18ndasse korvi. Selle mängisid kõik birdie'ks. Edasi suundusime originaalasetuse 18nda fairway'le, kus nägime "julgelt otse peale" viset, rollerit ja hyzer-bomb'i. Kõik kolm olid umbkaudu 15-meetrise lähenemise kaugusel, kuid Meelis eksis esimesse puusse. Proov korv pika putiga lõpetada ei õnnestunud ja par oli ilmselge.

Kui Kristo oli korvi alla pargitud, siis Siimule jäi umbes 5-meetrine putt. Et see maandub alarauda, oli kõigile ootamatu ja Siim tunnistas, et see oli päeva esimene eksimus putil. Tuli edasi mängida kolmandale kohale koos Meelisega.

Järgmiseks mängiti 16ndasse korvi. Mõlema avavise maandus ideaalist veidi paremale originaal 17nda koridori ees. Siim pani teele järjekordse rolleri ja jõudis pikale putile, Meelise teine vise maandus 17. tiiala ligiduses. Sealt edasi lähenes ta pikale putile. Siim lähenes korvi alla ja Meelisele jäi sooritada edukas pikk putt, millega paraku eksis. Siimu neljas vise oli lihtne "korvi tõsta".

Äge oli see, et nii palju rahvast jalutas ja elas kaasa! Samal ajal oli kuulda ka palju positiivset tagasisidet ja küllap saab tagurpidi asetust kunagi veel proovitud.

Edasijõudnutest astusid poodiumile Sven Koch -2, Taavi Kork +1 ja Robin Uusen +2 ning naistes Eleri Pastak +5, Ulvi Eit +10 ja Siiri Mugra +11.

Loosiga võitsid kasti Coca-Cola't Janar Säärits ja Kaspar Songisepp.

Vaata tulemusi ja rada SIIN >